Uranus Logo

Jaro, léto

Ačkoli Horní Planá má více stálých obyvatel než Lipno nad Vltavou a je tak největším městem na břehu Lipenské přehrady, leží v její klidnější části. Obrazně řečeno, tady končí zábavní průmysl a začíná skutečná a nefalšovaná Šumava s hustými lesy, plavebními kanály, fascinující přírodou a nepřeberným množstvím aktivit.

HOUBAŘENÍ

v-manzelstvich-ne-ale-v-houbareni-jsme-mistri

Okolí Horní Plané nabízí ideální podmínky pro houbaření. Šumavské lesy jsou opravdovým rájem pro houbaře. Vzhledem k tomu, že v okolí nestojí žádné průmyslové podniky, není lesní půda znečištěná. Houby rostou v jakoukoliv roční dobu. Ta pravá houbařská sezóna však začíná na sklonku léta a trvá celý podzim. Najdete zde hřiby praváky, suchohřiby, hřiby kováře, spoustu lišek masáky, křemenáče, kozáky a další skvosty.

RYBAŘENÍ

Depositphotos_75543505_xl-2016-jaro,leto

Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody a sportovní rybolov. Na jaře nabízí bohaté možnosti rybaření. Rybaření je s Jihočeským regionem spojeno již od nepaměti. I k přehradě Lipno se každoročně sjíždí mnoho českých i rakouských rybářů a nezřídka kdy se jim podaří chytit opravdu kapitální úlovek. V Horní Plané lze také zakoupit hostovací povolenku k rybolovu. Možnost rybaření nabízejí i soukromé rybníky v okolí.

CYKLOTURISTIKA

Depositphotos_131699806_xl-2015-jaro,leto

Horní Planá se pyšní rozsáhlou sítí cyklo-stezek a je napojena na Šumavskou magistrálu. Díky poloze uvnitř Národního parku Šumava a blízkosti Vojenského prostoru Boletice nabízí jízdu panenskou přírodou, s krásným jezerem a množstvím okouzlujících vyhlídek do krajiny s malebnými zákoutími. Nejnovější cyklotrasa lemuje vodní plochu Lipna od pláže v Horní Plané do Hor a a napojuje se na stávající stezku až do Nové Pece. Povrch je dokonale rovný a proto je vhodná pro rodiny s dětmi.

PLEŠNÉ JEZERO

Bez-názvu-1

Plešné jezero patří k nejnavštěvovanějším místům Šumavy. Morénová hráz je vysoká 30–40 m, kamenné moře sestupuje až 150 m pod jezero. Ledovcový kotel (kar) je zahlouben do severovýchodního svahu nejvyšší hory na české straně Šumavy Plechého.

VYJÍŽĎKY NA KONÍCH

Depositphotos_130010814_xl-2015-jaro,leto

Na koních do přírody – délka jízdy podle přání zákazníka, nejčastěji hodinová. Můžete se svézt na koních plemena Hafl ing, které má velmi klidnou povahu a jistý krok a to v kempu U Kukačků, který je od nás vzdálený necelý kilometr.

GOLFOVÁ HŘIŠTĚ

Depositphotos_44921179_xl-2015-jaro,leto

S Šumavou a okolím je také již dlouhou dobu spojen golf jako takový. Nedaleko Horní Plané se nachází několik perfektně upravovaných hřišť, které fungují od jara až do podzimu. V nádherné jihočeské přírodě kousek od Českého Krumlova se nachází golfové hřiště Svachova Lhotka, na Rakouské straně je to golfové hřiště u Národního parku Bavorský les a nedaleko Českých Budějovic velice známé hřiště v Hluboké nad Vltavou.

SPLOUVÁNÍ VLTAVY

Depositphotos_5711003_xl-2015-jaro,leto

Poznávání Národního parku Šumava z hladiny řeky umocní kouzlo krásné přírody. Absolvovat můžete nenáročnou 10-ti kilometrovou trasu Pěkná - Nová Pec. Úsek se splouvá bez omezení. V úseku Soumarský most - Pěkná - zde je počet plavidel omezen, podléhá pravidlům, které se řídí minimální výškou hladiny Vltavy.

PLÁŽ HORNÍ PLANÁ

pláž-jaro,léto

Je nejkrásnější písečnou pláží na Lipensku. Můžete si zde zapůjčit šlapadla, loďky i kola. Součástí areálu je hřiště pro plážový volejbal, minigolf, petanque a půjčovna kol. K dispozici je sociální zázemí se sprchami a možnost občerstvení.