Uranus Logo

Zimní sezóna na Orsinu

Lyžařské středisko Hochficht patří mezi nejoblíbenější na celé Šumavě. Nejen, že sem rádi jezdí trávit zimní dovolenou rakouští turisté, ale jsou zde příznivé cenové podmínky i pro české návštěvníky. Ubytování a lyžování Hochficht bylo několikrát oceněno jako turisticky oblíbené středisko, kde za své peníze dostanete mnohem lepší služby, než si sami dokážete představit. Lyžování Hochficht totiž nabízí alpský luxus za lidové ceny, a také je mnohem, mnohem blíže než nejbližší alpské pohoří.

LYŽOVÁNÍ HOCHFICHT

hochficht-mapa-sjezdovek-(1)

Lyžařské středisko Hochficht leží na rakouské straně Šumavy, je špičkovým lyžařským střediskem vzdáleným od Horní Plané 39 km. Místní ubytovatelé již řadu let zařazují do své nabídky zimní balíčky, které obsahují např. pětidenní skipas, ubytování s polopenzí a dopravu autobusem přímo do střediska. Posuďte sami - 10 lanovek, přes 20 km uměle zasněžovaných sjezdovek od lehkých po náročné v nadmořské výšce až 1338 m.n.m., a v neposlední řadě dětský Kids park, Snowpark, Boardercross a Eventarena, více info přímo na webu níže.

LYŽOVÁNÍ KRAMOLÍN

skiareal-lipno-mapa-2015_1000pix

Skiareál Lipno - Kramolín leží 899 m n. m. Jedná se o moderní lyžařské středisko zaměřené hlavně pro rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Od Horní Plané je vzdálen 28 km. Hlavní výhody jsou, rychlá přeprava na nových moderních čtyř sedačkových lanovkách, večerní lyžování, lyžařská výuka dětí již od 3 let. Kompletní zázemí pro lyžaře přímo u lanovky (půjčovna, parkoviště, skiservis).

BĚŽECKÉ TRASY SCHÖNEBEN

běžky-web

Schöneben je rozlehlý běžkařský areál s vysokou sněhovou jistotou a téměř každodenní úpravou stop. Nachází se na hranicích s Rakouskem a v okolí Hochfichtu v nadmořské výšce asi 1000 m.n.m. V běžeckém areálu Schöneben Vás čeká 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení.

BRUSLENÍ NA LIPNĚ

unnamed-(14)

Lipenská přehrada pravidelně zamrzá od prosince do března. Bruslení na zamrzlé hladině patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, které láká tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. V Horní Plané bývá pravidelně udržována bruslařská dráha v délce 10 km.

CO VÁM MŮŽE HOCHFICHT NABÍDNOUT

Především klidnou atmosféru s čistým horským vzduchem a skvěle upravené sjezdovky. Těch je zde celkem třináct a na jejich vrchol vás dopraví jeden ze sedmi vleků či některá ze čtyř sedačkových lanovek. Skiareál Lipno nabízí i oblíbené jsou rodinné sjezdovky, moderní snowpark i Kids park, kde si vaše ratolesti užijí spoustu zábavy se zkušeným personálem. Náročný sportovní den pak můžete zakončit gastronomickým zážitkem v některé z restaurací!

Obecně bývá Hochficht označován jako skiareál Lipno, neboť spolu s jezerem tvoří nejoblíbenější turistické atrakce Šumavy. Návštěva zamrzlé vodní nádrže Lipno je totiž velmi pěkným zpestřením lyžařské dovolené, můžete si zde vyzkoušet téměř nekonečnou jízdu na bruslích v závodní dráze, kde trénovala i naše nejlepší rychlobruslařka Sáblíková.

Důležitou součástí každé dovolené je samozřejmě i ubytování. Ubytování Hochficht nabízí různé druhy hotelů i rodinných penzionů či horských chat a vyberou si zde i ti nejnáročnější turisté. Avšak nezapomínejte, že nejdůležitější je si svůj hotel rezervovat co nejdříve, dávno už neplatí, že nejlevnější ubikaci seženete na místě. Pokud si vše včas rezervujete, nebudete muset první den dovolené trávit hledáním reklamy s nápisem ubytování Hochficht a doufat, že mají ještě někde volný pokoj, ale můžete si užívat na sjezdovce!

Ubytujte se v jednom z nově zrekonstruovaných Apartmánů, které se nacházejí na okraji obce Horní Plané přímo na břehu přehrady Lipno.